Gazawat / Goralenvolk / Split

by Gazawat / Goralenvolk

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    5 PLN  or more

   

 • Cassette + Digital Album

  33 sztuki kaset C60 z recyklingu. Wcześniej na kasetach nagrane były audiobooki dla osób niewidomych. Jako że prawdopodobnie nigdy nie były odtwarzane, taśmy mimo upływu lat trzymają się bardzo dobrze. Okładki są w różnych wariantach kolorystycznych, a to dlatego, że front pudełek był barwiony innymi odcieniami.

  33 second hand tapes. Previously tapes contained audiobook for the blind - however they probably had been never played so they sound pretty good. Colour of front covers may differ from each other - some of them are transparent brown, purple, green and blue.

  Includes unlimited streaming of Gazawat / Goralenvolk / Split via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days

    20 PLN or more 

   

1.
2.
3.
4.

about

Gazawat
Field recording z utleniania zbiorowej pamięci, gnicia krwi, erozji migawek ze dziewięćdziesiątsekundowego newsa, blaknięcia nagłówków, zapadania się w niepamięć pałacu prezydenckiego w Groznym. Traumatyczny szum przetartej taśmy magnetycznej, z której jedna strona przebija na drugą, więc nie wiadomo, która z nich jest tą gorszą. Rytm wybijany obcasami, z każdym krokiem idący w ostrą ciszę. Spikerzy nagrani na taśmę, zapętleni w nieskończoność, aż do śmierci agregata. Wystrzały, których nie słychać, kule, które nie spadły na ziemię. Rozkład ciała, witamy w Ubu, czyli nigdzie. Takich nigdzie jest wszędzie wiele. Gazawat to solowy projekt Michała Turowskiego skupiający się na ciemnych plamach zarówno naszej historii jak i ludzkiej natury. Z uwagi na silną narrację z pociętych sampli rwanych wypowiedzi, telewizyjnych spikerów, odgłosów wojen i cierpienia jego kompozycje można traktować jako muzykę lub po prostu jako słuchowisko. Na swoich dotychczasowych koncertach i wydawnictwach poruszał tematy takie jak konflikt czeczeński, skandal w więzieniu Abu Ghraib, zabójstwo JFK czy samospalenie Ryszarda Siwca.
Goralenvolk
Noise wyrosły ze strachu przed zmianami ciśnienia atmosferycznego powodowanego przez gwałtowne wiatry fenowe.

credits

released May 11, 2017

Ścieżki A1, A2, A3: Muzyka i produkcja - Gazawat. Nagrano w Warszawie w lutym i marcu 2017.
Ścieżka B4 - Nagrano w Bustryku w kwietniu i maju 2017.

tags

license

all rights reserved

about

Szara Reneta Bustryk, Poland

Szara Reneta, label from Bustryk, Poland. Lo-Fi, Bruit, Noise, Field Recording, ASMR, Recycled Tapes, Musique Concrete

contact / help

Contact Szara Reneta

Streaming and
Download help

Redeem code